Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Röportaj – Batuhan Aydar

    Batuhan Aydar ile çok özel röportaj !

Röportaj: AYŞE KARADUMAN

– İlk önce Batuhan Aydar’ı tanıyalım? Kimdir? Neleri sever? Hayattaki amacı nedir?

Batuhan Aydar 1990 İstanbul doğumlu. İnternet’te yazılanın aksine Ankaralı ve 1.75 boyunda değil aslen Adanalı 1.88 boyunda kendi halinde insandır. Biraz takip edenlerin bileceği gibi Beşiktaş’ı,futbolu,gezmeyi,küçüklüğünden beri Barış Manço’yu ve Barış Manço ile ilgili objeler toplamayı seven,arkadaşları olmadan yapamayan ve ailesine düşkün biridir. Hayattaki amacı adından olumlu şekkilde söz ettirebilen oyuncu olmak ve çocukları çok seven biri olarak biraz daha ileride bir kız bir de erkek çocuğu babası olmak.

– Oynadığı dizi Batuhan’a neleri öğretti?

Oynadığım dizi bana hem hayatta hem de oyunculuk anlamında çok şey öğretti ve kazandırdı.Böylesine değerli oyuncularla oynamak benim için büyük bir deneyim. Bana bu fırsatı sunan Ömer Önder ve ilk günden beri desteğini esirgemeyen yönetmenmiz Başak Soysal’a çok teşekkürler.

– Çok sevdiği yerli ve yabancı oyuncular kimler? Örnek aldığı isimler var mı?

Bir çok insan gibi ben de Şener Şen,Haluk Bilginer ve Çetin Tekindor üçlüsünü ilk sıraya koyuyor ve çok beğeniyorum.Yabancı oyunculardan AL Pacıno,Robert De Nıro,Nicholas Cage gibi isimleri beğenirim. Yerli ve yeni nesilden ise benim için ilk öne çıkan isim Kenan İmirzalıoğlu. Gerek yer aldığı projeler gerek oyunculuğu örnek adamdır oyuncudur. Onun dışında Nejat İşler,Mehmet Günsür,Barış Falay,Yurdaer Okur,Ahmet Kural,Beren Saat,Binnur Kaya ve bir kaç ismi daha beğenerek izliyorum.

– Kariyerinde en büyük destekçisi kim oldu?

Kariyerimde kuşkusuz en büyük destekçim Annem oldu.Her zaman oyunculuk yapmamı istedi ve bu hayali gerçek oldu. Ben de ona bu günleri gösterebildiğim için ayrıca mutluyum.

– Pişman olduğunuz şeyler oldu mu? Keşke yapmasaydım dediğinız şeyler oldu mu?

Her insanın pişmanlıkları vardır.Ben “pişmanlığım yok” diyene de pek inanmıyorum açıkcası. Hata yapmak doğamızda var ve hatamızı anladığımızda çoğu zaman ‘keşke’ deriz. Benim de ‘keşke’ dediğim şey rahmetli babamın bu günlere geldiğimi görmesidir. Babamın beni ekranda izlemesini çok isterdim.

– Kariyerinizde istediğiniz yerde misiniz? Yoksa hayalinizdeki yer daha yüksek mi?

Başlangıç için gayet iyi bir noktadayım. Ama yıllar ilerledikçe tüm Türkiye’nin tanıdığı özel hayatıyla değil oyunculukta adından sözettiren biri olmak istiyorum. Özellikle sinema da iyi bir kariyer yapmak istiyorum.

– Hayranlarınız çok fazla. Onlara ne demek istersiniz? Bu sevgi karşısında duygulanıyor musunuz hiç?

Hepsini çok seviyorum gerçekten. Bu kadar kısa zamanda böyle bir kitle ben de beklemiyordum açıkçası. Onların beni bu kadar sevmesi çok mutlu ediyor. Tüm BAFC’ye teşekkür ederim iyi ki varlar.

– Yeni projeleriniz varmı? Maksadınız nedir?

Dizimiz en az 1 sezon daha devam edeceğinden doolayı şu an yeni bir projem yok. Ötesiz insanlar bittikten sonra yine kaliteli işlerde rol almak isterim.

– Sizin için oyunculuk nedir?

Bence oyunculuk: oyuncunun o an sergilediği gösterinin rol almasına rağmen iyi bir oyuncunun izleyiciye gerçeği yaşatabildiği büyüleyici bir illüzyondur.

– Hayatta gerçekten mutlu musunuz?

Her insan gibi benim de mutlu ve mutsuz olduğum dönemler oluyor.Fakat genel olarak hayatımdan memnunum çünkü çok neşeli ve eğlenmeyi seven bir kişiliğim var. Bu yüzden hayatta gerçekten mutluyum diyebirim.

Batuhan Aydar’a ve tüm hayranlarına teşekkür ederim.

Röportaj: AYŞE KARADUMAN

TEŞEKKÜR

  • Yukarıdaki röportaj “blog.radikal.com.tr/Bloglar/ayse-karaduman” sayfasının editörü Ayşe Karaduman‘ın izni ile yayınlanmaktadır.
  • Ayşe Karaduman‘ın sitesine gitmek için lütfen tıklayınız.
 Turksinemasi.com
2 Ağustos 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz