Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Röportaj – Büşra Vadze

    Genç oyuncu Büşra Vadze ile çok özel röportaj!

Röportaj: AYŞE KARADUMAN

– İlk önce sizi tanıyalım. Büşra Vadze kimdir?

19 Temmuz 1991 Sinop doğumluyum. Yengeç burcuyum yükselenim Aslan ve özelliklerini taşıdığıma inanıyorum. Çocukluğum doğal ve küçük bir şehirde geçti. Annemin Gürcü olması ve şehrin bir çok etnik grup bulundurması beni çeşitli kültürlerle tanıştırdı. Bir çok spor dalı denedim fakat basketbolu ve yogayı daha çok sevdim. Batı, Halk ve Sanat müziği eğitimi aldım ve şuan elektronik müzik ile ilgileniyorum. İlkokulda kendi yazdığım Monolog ile ilk tiyatro deneyimimi edindim. Duygusal yapımdan dolayı, yaratıcı yazılar yazmaya özen gösteriyorum. Sanatla bir şekilde bağlantı da kalmak beni özetliyor.

– Oyunculuk yolunuz.. Nasıl başladı?

Lise’de Ah Gençler Oyunu’nda yer almam oyunculuğa ilgimi arttırdı. İstanbul Bilgi Üniversitesi için İstanbul’a geldiğimde ajansa kaydoldum. Kamera önü oyunculuğu, diksiyon, dublaj eğitimleri aldım. Bir çok audition a gittim bir reklam filminde figüranlık bile yaptım. Mint Yapım’ın Öğretmen Kemal dizisinin seçmelerine katıldım ve kamera önü oyunculuğu maceram böyle başladı.

– Niye oyunculuk?

Her zaman yolda olmak istiyorum. Oyunculuğunda ruhsal ve zihinsel gelişim için sürekliliği destekleyen nadir mesleklerden biri olduğunu düşünüyorum.

– Hayalini kurduğunuz işi mi yapıyorsunuz?

Şuan hayalimi inşa etmek için hayalini kurmadığım bir işte çalışıyorum.

– Hayalleriniz ve hedefleriniz.. Biraz anlatır mısınız?

Hayalim, oyunculukta gerçekten örnek alınır seviyede başarılı olmak bunun için sabır ve azmin, sorumluluk ile birlikte uğruna çalışılırsa olmaması için bir sebep görmüyorum ve ne olursa olsun kendimi motive edecek yeni geliştirici bir öğrenim süreci yaratıyorum.

– Gelecek planlarınız neler?

Sevdiğim ve seveceğim mesleği yaparak hayatımı idame ettirmek ve çevreme daha faydalı bir birey olmak.

– Büşra için oyunculuk azim isteyen bir meslek mi?

Kesinlikle.

– Edebiyat sevginiz.. sizin için edebiyat nedir?

Edebiyat sevgim, anne karnında başlamış olmalı. Daha doğmadan annemin anlattığı masallarla tekmeleme durumu bitiyormuş. 5 yaşında ‘Ayşegül’ serisini okuyabiliyor olmak benim kitaplarla bağımın temelini attı. Türk ve Dünya klasikleri, her zaman yaşanırlılığı ve anlamlılığı açısından dikkatimi daha çok çekiyor.

– Aşkı nasıl tarif edersiniz?

Aşk; cesaretini paylaşmaktır.

– Sizin için huzur neresi?

Sevdiğin ve sevildiğin her yer huzurludur.

– Engel olmak isteyenler var mı size bu yolda?

En büyük engel kendimiz. Bunu, her engelle karşılaştığımda; istek ve inançla yola devam ederken daha iyi görüyorum. Aile beklentileri ve ekonomik zorluklar belki yavaşlatır ama istedikten sonra ölene kadar bir şekilde gerçekleştirebileceğimize inanıyorum.

– Güçlü biri misiniz?

Hepimiz harcımızın doğrulttuğu güçteyiz. Benim de bir güç dengem var ve gün geçtikçe daha güçlenerek gelişiyor. Herhangi bir amaç için özümü yıpratmadan, koruyarak, kalbimi, ruhumu temiz ve ferah tutarak her sabah uyanıyorum.

– Hayata bakış açınız.. En önemli yaşam sebebiniz kim veya nedir?

Hayat bana göre bir yol ve ben o yolda başta ailem ve sevdiğim dostlarım ile yürüyorum. Bu yolu benimle paylaşan herkesi sonsuz seviyorum ve saygı duyuyorum.

– Kimlerle aynı projede rol almak isterdiniz?

Uğur Polat, Zerrin Tekindor, Mustafa Uğurlu gibi usta oyuncular ile rol almak çok isterim.

– Sektörün bu zor yıllarında rating kurbanı olmak korkusu var mı?

Korktuğun başına gelir bunu düşünerek hedeflerim için azmimi yormak istemiyorum, bir dakika bile sonrasını kestiremiyorken…

– Büşra gerçekten mutlu mu?

Mutluyum…

Röportaj: AYŞE KARADUMAN

TEŞEKKÜR

  • Yukarıdaki röportaj “blog.radikal.com.tr/Bloglar/ayse-karaduman” sayfasının editörü Ayşe Karaduman‘ın izni ile yayınlanmaktadır.
  • Ayşe Karaduman‘ın sitesine gitmek için lütfen tıklayınız.
 Turksinemasi.com
11 Ocak 2015

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz