Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Röportaj – Deniz Evin

    Başarılı oyuncu Deniz Evin ile özel röportaj!

Röportaj: AYŞE KARADUMAN

– Öncelikle Deniz Evin’i daha yakından tanıyalım. Deniz Evin kimdir ? Neleri sever ? Nelerden nefret eder ? Hayalleri neler ?

Deniz Evin: 01.09.1983 Kırşehir doğumluyum. Babam devlet memuru olduğu için Kırşehir, Kastamonu, Van, Trabzon ve İzmir’de yaşadım. 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara devlet konservatuvarına girdim. 2008 yılında Estonya drama okulunda 1 yıl eğitim alıp 2009 yılında Hacettepe Üniversitesinden Mezun oldum. 2009 yılında Doludizgin yıllar dizisinde rol aldım.. Daha sonra Ankara’ya döndüm devlet Tiyatrosu’nda Rollerde görev aldım. Star tv de yayınlanan Beni Affet dizisinde yer alıyorum.

Hoşlandığım şeyler: Yazmayı seviyorum senaryom var 2 tane şiir yazmaya çalışıyorum. Spor yapmayı seviyorum dövüş sporlarıyla uğraşıyorum. Politik ve sosyolojik kitaplar okumaktan hoşlanırım.

Boş zamanlarımda eşimle vakit geçiriyorum, arkadaşlarımla Play Station oynuyorum. Ankara’da fazla yapabilecek birşey olmadığı için sınırlı koşulları değerlendiriyorum. At binmeyi seviyorum engel atlıyorum.

İnsanların sorunları için mücadele etmeyi görev olarak kodladığı için babama şükran borçluyum. İsmimin bana verdiği sorumluluğu biliyorum Ve onun için mücadele ediyorum. Gülmeyi seviyorum, bozuk düzene küfür etmek gibi geliyor bana.

– Oyuncu olmasaydın ne olurdun ? Çocukluk hayalin hangi meslekti ?

Deniz Evin: Oyuncu olmasaydım futbolcu olmak isterdim. Futbolcu olmak hayalimdi ama sakatlıklar yüzünden olmadı.Abim oyuncu olmam için çalıştırdı ve ilk hocam oldu. Bildiğim çoğu şeyi ona borçluyum.

– Gaye Turgut ile nasıl tanıştınız ? Gerçekten aradığınız her şeyi onda buldunuz mu?

Deniz Evin: Memur çocuğu olduğum için belirli koşullarda yaşayabilen bir çocukluk geçirdim ama hayat bana muhteşem bir aile verdi benim zenginliğim bu. Gaye ile sete geldiğim gün tanıştık ve o anda başladı her şey.Aradığım tüm şeyler vardı onda o yüzden evlendik kısa sürede. Hayat doğru kişiyi sana getiriyor sen onu bulduğunda kaçırmamalısın..Birlikte iyi zaman geçiriyoruz arkadaş aile herşeyi onda bulabiliyorum.

– ” Keşke yapmasaydım ” dediğiniz şeyler oldu mu hiç ? Pişman olduğunuz şeyler ?

Deniz Evin: Bu dünyadan mutsuz ayrılacağız ya yaptıklarımızdan yada yapamadıklarımızdan dolayı.

– Gelecek planlarınız nedir ? Hedefiniz nedir bu meslekte ?

Deniz Evin: 2 senaryom var onları var etmek istiyorum.Tiyatro açmak en büyük hayalim.

– Hem oyuncu, hem iyi insan, hem güzel aileye sahip olan şanslı biri. Görünen tablo çok güzel. Gerçekten Deniz Evin mutlu mu ?

Deniz Evin: Tiyatroya gidemeyen insanların ayağına gidip onları mutlu etmek onlara unutulmadıklarını hissettirmek istiyorum

– Hayranlarınıza karşı sevgi dolusunuz. Hiçkimseyi kırmamaya çalışıyorsunuz. Özellikle iyi tanıdığınız fanlarınız var mı?

Deniz Evin: Fanlarım yok. Ama işimden dolayı tanıştığım ve dost olduğum birkaç kişi var. Bu işin en güzel hediyeleri o kişiler oldu..

– Beni Affet dizisindeki rol arkadaşlarınızla aranız nasıl ?

Deniz Evin: Rol arkadaşlarım Mert,Kerem,Hasan bunlarla kardeş gibiyiz nerdeyse her an birlikteyiz aynı şeyleri seviyor çekinmeden eleştiri yapıyoruz.Hayata aynı pencereden bakabiliyoruz.

– Özellikle beğendiyiniz Türk oyuncuları var mı? Yeni nesilden ?

Deniz Evin: Yeni nesilden Aras Bulut Iynemli yetenekli bir oyuncu duruşunu beğeniyorum. Birde Devrim Evin var büyük bir aktör :))

– Vazgeçeceğiniz ve vazgeçmeyeceğiniz şeyler neler ?

Deniz Evin: Hayatımdan vazgeçerim ama özgürlüğümden asla .

– Dizideki karakterinizle kendi karakterinizin arasında ne kadar fark var ? Benzer yanlarınız var mı ?

Deniz Evin: Dizideki karakterim biraz agresif pek dinlemiyor ve kafasında oluşturduğu sonuca göre hareket ediyor. Ben dinleyip yargılamayı benimsiyorum.Benzer duyguları da var. Haksızlığa gelemiyor kime olursa olsun karşı durmaya çalışıyor ve güçlü görünmeye çalışan duygusal biri bunlar Benziyor.

– Beni Affet dizisi günlük dizi. Yıllarca devam etse rol alırmısınız ? Yoksa artık başka projelere mi yer almak istersiniz ?

Deniz Evin: Herşeyi zamanı gelince bırakmak gerekiyor. Şuan Ankara’da ve dizide mutluyum. Tekrar istanbula dönmek planlarım arasında var. Doğru zaman Doğru iş olursa. Gittiğim yerde burdan daha mutlu olmalıyım şimdilik bu zor gibi. Çünkü bura aile gibiyiz.

– İçten ve samimi cevaplarınız için çok teşekkürler. Sizi seven ve hep destekleyen hayranlara ne demek istersiniz?

Deniz Evin: Bana zaman ayırdığınız için ben teşekkür ederim. Bizi izleyen ve destekleyenlere 500 bölümü devirmemizi sağladıkları için teşekkür ediyorum.

Röportaj: AYŞE KARADUMAN

TEŞEKKÜR

  • Yukarıdaki röportaj “blog.radikal.com.tr/Bloglar/ayse-karaduman” sayfasının editörü Ayşe Karaduman‘ın izni ile yayınlanmaktadır.
  • Ayşe Karaduman‘ın sitesine gitmek için lütfen tıklayınız.
 Turksinemasi.com
21 Nisan 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz