Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Röportaj – Furkan Andıç

    Genç oyuncu Furkan Andıç ile çok özel röportaj!

Röportaj: AYŞE KARADUMAN

– İlk olarak Furkan Andıç’ı daha yakından tanıyalım. Kimdir? Hayalleri ve hedefi nelerdir?

4 Nisan 1990 doğumluyum.3 erkek kardeşten ortancasıyım. 6 senedir oyuncuyum. Kiev’de 2 senelik eğitimimin ardından şu anda Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım bölümünde okuyorum. Şu andaki hedefim; kariyerim adına kendime oyunculuğum adına yatırım yapmak. Öncelikle kısa süre içinde yurt dışına gidip, daha farklı method oyunculuklarını öğrenmek istiyorum. Mümkünse de gittiğim ülkede oyunculuğuma devam etmek istiyorum. Mümkün olmazsa da, ilk hedefim dramatik bir sinema filminde oynamak! Çağan Irmak’ın filmlerini çok seviyorum ve onun filminde oynamak isterim.

– Oyunculuk kariyeriniz nasıl başladı? Dönüm noktası olarak düşündüğünüz rolünüz hangisi?

Aslında ilk başta Tiyatroya daha meyilli hissediyordum kendimi. Ama daha sonra bir ajansa kayıt oldum, ilk olarak 5-6 reklam oynadım daha sonrasında kariyerimin ilk başrol dizisi “Kolej Günlüğü”ne dahil oldum. “Kolej Günlüğü”nde Mert karakterini canlandırdım. Kolej Günlüğü bittikten sonra İngiltere’ye gittim. Ordayken “Umutsuz Ev Kadınları” dizisinde Levent karakteri teklifi geldi. Kolej Günlüğü dizisindeki karakterimden çok farklı bir karakterdi. Yönetmenimiz Merve Girgin ve başrol oyuncuları çok destek verdiler. Karakterin şekillenmesi konusunda biraz ipleri benim elime verdiler. Farklı bir deneyimdi benim için.

– Bu yolda size en büyük manevi desteği kimler verdi? Engeller oldu mu?

En büyük manevi desteği ailemden ve arkadaşlarımdan gördüm. Herhangi bir engelle bu güne kadar karşılaşmadım.

– Şöhret sizi değiştirebilir mi?

Bende bir değişiklik olmadı; ama bu işe girmeden önce ayda bir kez aradığım arkadaşımı aramadığım da “Ne vefasız adamsın, dizilerde oynamaya başladın bizi unuttun” diyor. Aslında olan şu ki; çalışma sürecim uzadı, sorumluluğum arttı. Karakterimle ilgili bir değişiklik yok, olmaz da! Sosyal hayatım biraz geri planda kaldı, o kadar.

– Sizin için mutluluk nedir? Mutlu olmak insanın kendi elinde mi?

Aslında mutlu olmak hayata hangi pencereden baktığınızla alakalı. Hayatı nasıl görmek istediğinizle. Çok küçük şeylerden mutlu olabilmeli insan.

– Aşkı nasıl tarif edebilirsiniz? Aşk akıl işi mi?

Aşk insanı baştan aşagıya değiştiren bir duygu. Romantik bir kişiliğe sahip değilim. Aşkı tarif edemem ama Can Yücelin çok güzel bir sözü var ‘Aşk, her şeydedir ama hiçbir şeyde görünmez. Sözlerle anlatılmaya çalışılıyor ama anladığınız ya da her şeyi boşverin, Aşk hissettiğiniz kadar kuvvetlidir…’

– “Keşke oyuncu olmasaydım” dediğiniz zamanlar oldu mu?

Asla olmadı. Yaptığım işi çok seviyorum.

– Oyuncu olmasaydınız ne olurdunuz?

Profesyonel basketbol oyuncusu olurdum çünkü oyunculuğa başlamadan önce hedefim oydu.

– Büyük kitleye sahipsiniz. Hayranlarınızın büyük sevgisi karşısında neler hissediyorsunuz?

Hepsini çok seviyorum ilgi ve alakalari için teşekkür de edeyim burdan. Dizimiz sosyal medyada çok etkili, bu hitap ettiğimiz yaş grubuyla da ilgili biraz sanırım. Onların yazdığı güzel şeyler bizim işimizin aslında gerçek karşılığı çünkü bize inanılmaz bir motivasyon sağlıyor. Biz samimi bir milletiz bazen bu sevgi biraz abartılı olsa da kötü karşılamıyorum çünkü biz o insanların evinin salonuna, mutfağına giriyoruz bir yerde ve onlar da bence ailelerinin bir parçası gibi görüyor sevdikleri dizi karakterlerini.

– Gelecek projeleriniz nelerdir?

Şuan için dizimiz devam edecek, ama bu sene sinema filmi çekmek istiyorum ve senaryoları değerlendiriyorum. İlk filmim olacağı için beğendiğim ve gerçekten içime sinen bir şey olması lazım.

Güzel cevapları için Furkan Andıç’a ve güzel düşünceleri için hayranlarına teşekkür ederim.

Röportaj: AYŞE KARADUMAN

TEŞEKKÜR

  • Yukarıdaki röportaj “blog.radikal.com.tr/Bloglar/ayse-karaduman” sayfasının editörü Ayşe Karaduman‘ın izni ile yayınlanmaktadır.
  • Ayşe Karaduman‘ın sitesine gitmek için lütfen tıklayınız.
 Turksinemasi.com
22 Kasım 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz