Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Röportaj – Mert Yazıcıoğlu

    Genç Oyuncu Mert Yazıcıoğlu ile özel röportaj!

Röportaj: AYŞE KARADUMAN

– Oyunculuk kariyeriniz nasıl başladı?

İlk olarak Çağan Irmak’ın yönettiği Dedemin İnsanları filminde figüran olarak başladı. Sonrasın Kayıp Şehir dizisinde Furkan karakteri ile on beş bölüme yakın konuk oyuncu oldum. Şuan da bildiğiniz üzere Karagül dizisinde Baran karakterini canlandırıyorum.

– İlk rolünüzü canlandırdığınız zaman milyonlarca insanın sizi izlediğini bildiğinizde heyecanlımıydınız?

O kadar heyecanlıydım ki bırakın insanların beni izlediğini, etrafımda olup bitenin, ne yaptığımın farkında bile değildim.

– Mert’in hayalleri ve hedefi. . Biraz anlatır mısınız?

İyi bir kariyer sahibi olmak. Arkama baktığımda pişman olacağım bir işin içinde olmak istemiyorum. Bu aralar kafamı kurcalayan şeylerden biri ise düzenli bir hayat. Ancak bunun bu işi yaptığım sürece mümkün olabileceğini zannetmiyorum. Ama umudumu kaybetmeyeceğim.

– Aşk akıl işi mi?

Binlerce bilim adamı bu sorunun cevabını veremezken benim bu konuda yorum yapmam biraz absürt olur…

– Aşık olduğunuz zaman dizide canlandırdığınız karakterler gibi; Mert de başka birisi oluyor mu?

Bakın buna cevap verebilirim. Evet. İnsan kendine dönüp “benim bu hareketi yapmam mantıksız fakat ben bunu yapmak istiyorum. Neden acaba?” diyorsa iş işten geçmiş oluyor.

– Mutlu olmanın tarifi nedir sizce?

Mutlu olmak, yaptığınız işin, kazandığınız paranın, içinde olduğunuz insan ilişkilerinin bir çeşit dengede olma durumu bana göre. Açıkçası Kafanın rahat olması. .

– Mert için Karagül. . Büyük bir okul mu?

Artık okul kelimesi ufak kalır. Karagül benim için yaşam biçimi desek daha doğru olur. Haftanın en az 5-6 gününde Gaziantep’teyiz. İnsanın bir süreden sonra orada da bir hayatı oluyor.

– Sektörü nasıl değerlendirirsiniz ?

Daha çok yeni biri olarak haddime değil ama her işin çeşitli zorlukları var. Bence bizden götürdükleri yerine getirilerine baksak herşey yoluna girer.

– Gelecek planlarınız. . Bahseder misiniz?

Gelecek planlarımı anlatmayı çok sevmem. Özel hayatımdaki kişiler içinde geçerli bir şey. Hepimiz ne olduğunu göreceğiz nasıl olsa. .

– Mert nelerden korkar? (Cesur insanın bile korktuğu bir şey vardır mutlaka)

Çalışmamak, tembellik beni korkutur. Çünkü tembellik zehir gibi. Bünyede alışkanlık yapıyor. Mutsuzluğa sebep oluyor.

– Büyüyünce oyuncu olacağım mı yoksa büyüyünce polis olacağım? (Mert’in küçüklük hayali)

Anaokulunda tiyatro sahnesine çıkmışım. Tabi o zamanları hayal meyal hatırlıyorum. Şirinlerde uykucu şirin olarak başrol oynadım:) Küçükken tabi ki izlediğimiz gördüğümüz şeylere özeniyoruz. Bir çok şey geçmiştir aklımdan. Hatta birini hatırlıyorum İnşaat makinesi operatörü olmak istiyordum.

– Hayranlarınızın sevgisi mutlu ediyor sizi mutlaka. Buradan onlara ne demek istersiniz?

Hepsinin yazdıklarını tek tek okuyorum. Okumuyorum zannetmesinler. Tabi ki boş vaktim olduğu kadar. Neden cevap vermiyorsun diyorlar fakat birine cevap versem diğerlerine haksızlık edecekmişim gibi geliyor. Hepsine de cevap vermem imkansız. Herkese çok teşekkür ederim beni sabırla izledikleri için. .

Röportaj: AYŞE KARADUMAN

TEŞEKKÜR

  • Yukarıdaki röportaj “blog.radikal.com.tr/Bloglar/ayse-karaduman” sayfasının editörü Ayşe Karaduman‘ın izni ile yayınlanmaktadır.
  • Ayşe Karaduman‘ın sitesine gitmek için lütfen tıklayınız.
 Turksinemasi.com
27 Aralık 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz