Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Röportaj – Semra Güzel

    Güzel Oyuncu Semra Güzel ile röportaj…

Röportaj: AYŞE KARADUMAN

– Öncelikle sizi tanıyalım ? Semra Güzel kimdir ? Neleri sever? Hayattaki amacı nedir?

Semra Güzel ; ilk, orta, lise ve üniversite eğitimimi İzmir’de tamamlayıp daha sonra yurt dışında eğitime ve iş hayatına atılmış, mesleki eğitim seminerlerine katılmış,çeşitli sertifika ve diplomalarla bilgi ve birikimini artırarak edindiği kültürel zenginliği ülkesine taşıyarak ülkesiyle olan bağlantısını koparmamış ve en nihayetinde İstanbul’da iş hayatına devam etmiştir.

Güzel ve huzur veren her şeyi sever. Öncelikle insanları, sevdikleriyle zaman geçirmeyi, çalışmayı, paylaşmayı, konuşmayı, yazmayı, yemek yapmayı, yemeyi, yedirmeyi, şükretmeyi, hayatın her anını dolu dolu yaşamayı ve hiçbir anını boş bırakmamayı amaç eder.

– Hiyanet Sarmalı dizisindeki oyunculuk sınavınız nasıl geçiyor? Bu dizi size neleri kattı ?

Hiyanet Sarmalı Türkiye’ye yeni yerleştikten sonra iş hayatıma devam ederken hayatıma yeni bir ivme kazandırdı. İçimde uyuyan en büyük özlemime kavuşmak gayesiyle tiyatro okuluna kayıt yaptırdığım süreçte beklenmedik bir anda güzel insan Gülçin Hatıhan ile tanışmam ve sonrasında başlayan bir serüven oldu. Günlük yaşamda gülerken duygulanıp ağlayan kişi olan ben,başrol Canan karakteriyle her bölümde hiçbir takviyeye ihtiyaç duymadan ağladım, dünyada bu kadar acı veren olaylar yaşanırken her sağduyulu insan gibi.

– Mutluluk nedir sizin için? Hayat Felsefeniz nedir ?

Mutluluk anı yaşamak ve hayattan zevk almaktır. Ancak dünyada yaşananlara seyirci kalmak gülerken bile yarım bırakıyor gülmelerimizi.. Bireysel mutluluk yetmiyor bazen. Herkesin barış içinde yaşadığı ve adaletin gerçekleştığı bır ortam ancak mutluluğa yaklaştırıyor insanı. Bir diğer mutluluk kaynağım sevdıklerımın sağlıklı olması ve huzur içşnde yaşamasıdır.

– Kariyerinize nasıl başladınız? Bu yolda engeller oldu mu ?

Doğuştan bu mesleğe yatkınım. Daha küçücükken babam elime boyayı sürüp eyvah kanıyor deyince ağlayan acıyor,canım yanıyor diye rol kesen ben, ilerleyen yıllarda eğitim hayatımın her aşamasında tiyatro,radyo programları ve küçükken odamın duvarına çizdiğim sanatsal resimler sonra profesyonel çizimlere dönüşerek devam etti.

– Aileniz size destek oldu mu?

Kritik soru. İzmir’de sevilip sayılan ve İzmir’in ticari hayatında önemli bir yere sahip sektörün başında olan kendini topluma faydalı olmaya adamış bir babanın, anaokulu öğretmenliği okumuş hayatını çocuklarına adamış fedakar bir annenin kızı olan ben öğretmen ablaya,baba mesleğini sürdüren Uluslararası ticaret ve Finansmanlık mezunu bir kardeşe sahibim. Hayatı oyunculuk olan ancak oyunculuk mesleğine zorunlu ara veren tasarım okumuş sonra yurt dışında estetisyenliğe yönelmiş ben bu alanda kendimi yetiştirerek başarılı çalışmalarda bulundum. Türkiye’ye döndükten sonra çalışma hayatıma devam ettim. Bazı reklam filmlerinde oynadım. Ailem Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul’a yerleşmemi istemiyor ve benim için kaygılanıyorlardı. Ancak kararlılığım desteklerinin artmasında en büyük etken oldu.

– Oyuncu olmasaydınız ne olurdunuz ?

Aslında 2 mesleğim var ve ikisini de severek isteyerek yapıyorum. Başka ne olurdum mu düşünemiyorum bile.

– Günlük hayatınızda neler yaparsınız ?

Hayatım okumak ve çalışmakla geçti. Boş vaktim olduğu anda sevdiklerimle vakit geçiriyorum.

– Yeni projeleriniz var mı? Gelecek planlarınız nedir ?

Oyunculuk adına Carft ( Ipek Bilginer ) Eğitime Deneyimlere devam. Menejerliğime blacklıst ile devam edeceğim.Dizimiz yeni bitti tatil ve bayram vesilesiyle biraz ara verildi. Tabiiki yeni projeler planlar var değerlendiriyorum.

– Sektörü değerlendirseniz nelerden şikayetçi olursunuz ? diziler niye tükeniyor ?

Sanırım çalışma saatler konusunda şikayetçi olunabilir. Haftalarca çekilen emek verilen hikayeler saatler içinde tüketiliyor ve unutuluyor.

– Sevenlerinıze neleri söylemek istersiniz ?

Sevenlerime ilk önce kalpten teşekkür borçluyum. Çok değerli duygular besleyip hissettiriyorlar. Müthiş bir hiss. Biraz sabırlı olmalarını ve en kısa zamanda yine ekranlarda olacağımı bildiriyorum. Kucak dolusu sevgiler.

Semra Güzel ve hayranlarına çok teşekkürler.

Röportaj: AYŞE KARADUMAN

TEŞEKKÜR

  • Yukarıdaki röportaj “blog.radikal.com.tr/Bloglar/ayse-karaduman” sayfasının editörü Ayşe Karaduman‘ın izni ile yayınlanmaktadır.
  • Ayşe Karaduman‘ın sitesine gitmek için lütfen tıklayınız.
 Turksinemasi.com
1 Ağustos 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz