Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Sadri Alışık’a Selam Olsun!

Türkiye’nin prestijli ödüllerinden biri olan Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri bu yıl sahiplerini buldu!

Bu yıl 19’uncusu düzenlenen “Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri” törenle verildi.

Etiler’deki Mustafa Kemal Kültür Merkezi Attila İlhan Salonu’nda düzenlenen törene, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile aralarında Zuhal Olcay, Rasim Öztekin, Ahmet Özhan, Ezgi Mola, Oya Aydoğan, Levent Ülgen, Tolga Çevik, Songül Öden, Metin Uca, Zihni Göktay, Filiz Ahmet, Ahmet Kural, Murat Cemcir, Özge Özder ve Demet Evgar’ın da bulunduğu çok sayıda tiyatrocu, dizi ve sinema oyuncusu katıldı.

Birçok kategoride ödüllerin verildiği gecede, Ali Atay “Sen Aydınlatırsın Geceyi adlı sinema filmindeki performansıyla “Ayhan Işık Özel Ödülüne, Aras Bulut İynemli de “Tamam Mıyız” filmindeki performansıyla “Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülüne değer görüldü.
Bu yıl 100’üncü yılını kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’na da “Yüz Yıllık Emek ödülü verildi. Şehir Tiyatroları adına, ödüller, Sadri Alışık’ın oğlu Kerem Alışık tarafından, Nedret Güvenç, Zihni Göktay ve Toron Karacaoğlu’na takdim edildi.
“Sinema Seçici Kurulu Onur Ödülü, usta yönetmenler Şerif Gören ve Kartal Tibet’e, “Sadri Alışık Tiyatro Seçici Kurulu Onur Ödülü ise, “Kaplumbağa adlı oyundaki performansından dolayı Ali Poyrazoğlu’na verildi.

Ödül alan ünlü isimler fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaştı..

Ahmet Kural, “Selam olsun Sadri Alışık’a… Değerli jüriye ve seyirciye teşekkürler” notuyla ödülünü paylaştı.

 Turksinemasi.com
12 Mayıs 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz