Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Ustalara Saygı

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantısı, 31 Ağustos’ta yıllarca ülkemizde sinemaseverlerin neşesi olan komedi sanatçılarımız için gerçekleştirilecek. Faruk Şüyün tarafından hazırlanan “Yeşilçam’da Yüzümüzü Güldürenlere Saygı” gecesi, Abbasağa Parkı’nda saat 21.00’den itibaren takip edilebilecek.

Yaz aylarında açıkhavaya çıkan “Ustalara Saygı” toplantıların bu sezondaki son etkinliğinde, başlangıcından bugüne beyazperdeden yansıyan komedyenler adeta resmigeçit yapacak. İsmail Dümbüllü’den Şener Şen’e, Necdet Tosun’dan Kemal Sunal’a, Muammer Karaca’dan Zeki Alasya-Metin Akpınar’a, Adile Naşit’ten Suna Pekuysal’a, Feridun Karakaya’dan Sadri Alışık’a “Yeşilçam’da Yüzümüzü Güldürenler”, filmlerinden en güzel sahnelerden Yahya Karadaş’ın hazırladığı kolajlarla seyirci ile buluşacak.

“Ustalara Saygı” gecesinde sanatseverler, en sevilen yerli komedi filmlerinden bölümlerin yanı sıra keyifli bir sohbeti de izleme olanağı bulacak. Yeşilçam’da büyük komedyenler döneminin yakın tanıkları; gazeteci Arda Uskan, yönetmen Ülkü Erakalın, oyuncu Zihni Göktay, mizah yazarı Cihan Demirci ve sinema arşivcisi Yahya Karadaş’la birlikte kolajları izleyecek, yorumlayacak, anılarını aktaracak. “Yeşilçam’da Yüzümüzü Güldürenlere Saygı” gecesinde, Ülkü Erakalın’ın komedi sanatçılarımız için hazırladığı mini bir belgesel de seyircilere sunulacak.

Etkinlik: “Ustalara Saygı” toplantısı – “Yeşilçam’da Yüzümüzü Güldürenlere Saygı”
Düzenleyen: Beşiktaş Belediyesi
Tarih: 31 Ağustos 2009 Pazartesi
Yer: Abbasağa Parkı
Saat: 21.00

Beşiktaş Belediyesi Abbasağa Parkı’na nasıl ulaşılır?

Abbasağa Parkı’na Beşiktaş’tan Barbaros Bulvarı üzerinde soldan yukarı çıkarken herhangi bir ara sokağa saparak ulaşabilirsiniz –örneğin, Pamukkale otobüs yazıhanesinin yanındaki Ressam Hamdi Bey sok-. Park, Barbaros Bulvarı’na soldan paralel sokak üzerinde yer alıyor. Parkın sokağına girince solda en sonunda, kapalı otopark mevcut…

 

 Turksinemasi.com
7 Kasım 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz