Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Yeşim Ustaoğlu’na İki Ödül Birden!

Yeşim Ustaoğlu, 17. Asya Proje Marketi’nden iki ödülle birden döndü.

Güneşe Yolculuk, Bulutları Beklerken, Pandora’nın Kutusu ve Araf gibi filmlerin yönetmeni Yeşim Ustaoğlu, 17. Asya Proje Marketi’nden iki ödülle birden döndü. Ustaoğlu’nun dünyada ilk kez Busan’da sunduğu Clair Obscur/Tereddüt adlı projesi, 10 bin dolar para ödülünün yanı sıra Yaratıcı Yönetmen Ödülü’nü kazandı.

İran’dan Kore’ye, Filistin’den Japonya’ya, Asya bölgesinin farklı ülkelerinden 30 yönetmenin projeleriyle katıldığı 17. Asya Proje Marketi’nde Türkiye’den Yeşim Ustaoğlu, Vietnam’dan Phan Dang Di ve Çin’den Pema Tseden’in projeleri ödüle değer görüldü.

Busan Film Festivali kapsamında 1998 yılından beri düzenlenen ve Asya’nın en önemli sinema destek marketlerinden biri sayılan Asya Proje Marketi’ne bu yıl 30 proje seçildi ve bir hafta boyunca projelerini sunan yönetmenlerden sadece üçü projelerine para desteği kazandı.

Ustaoğlu’nun, Fransa’dan Marianne Slot ve Almanya’dan Titus Kreyenberg ortaklığıyla çekeceği “Clair Obscur/Tereddüt” adlı yeni filminin, 2015 sonunda tamamlanması bekleniyor.

 Turksinemasi.com
27 Ekim 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz