Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Yıldız Sinema Günleri Başlıyor!

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından düzenlenen Yıldız Sinema Günleri start vermek için hazırlıklarını tamamladı. Festivalin ilk günü olan 6 Mayıs tarihinde Kadıköy Sineması’nda düzenlenecek açılış kokteylinin ardından jüri tarafından değerlendirilerek seçilen kısa film programı sinemaseverlerle buluşturulacak.

Yıldız Sinema Günleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da Mayıs ayı içerisinde izleyicileriyle buluşacak. 6 Mayıs’ta başlayacak olan Yıldız Sinema Günleri, her sinemasevere kapılarını açmak için hazırlanıyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsü ve Kadıköy Sineması’nda düzenlenecek olan gösterimler 10 Mayıs tarihinde sona erecek. Festival boyunca etkinlikler, söyleşiler düzenlenecek ve festival, 10 Mayıs akşamı plastik makyaj atölyesi ile sonlandırılacak.

Yıldız Sinema Günleri boyunca gösterilecek olan filmler Yıldız Teknik Üniversitesi Sinema Kulübü danışmanı Uğur Kutay’ın başkanlığında, Sinema Kulübü üyelerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirildi. Değerlendirilen filmler 6 Mayıs tarihinde 16.00’da Kadıköy Sineması’nda gösterilecek. Festival kapsamında sinemayla ilgilenen genç isimler ve sinema dünyasının seçkin isimleri bir araya getirilecek. Toplantı, söyleşi ve sosyal etkinlikler aracılığıyla, genç sinemacılar arasında iletişim ve dayanışmayı güçlendirmek başlıca festivalin amaçları arasında yer alıyor.

 Turksinemasi.com
2 Mayıs 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz