Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Yusuf, Yusuf’a Karşı!

Bu hafta vizyona girecek olan Yusuf Yusuf filminden yeni bir Tv spotu yayınlandı.

Televizyonda yaptığı işlerin yanı sıra Sağ Salim serisinin yönetmeni olarak da anılan Ersoy Güler imzalı Yusuf Yusuf filminden yeni bir tv spotu sinemaseverlerin beğenisine sunuldu. Araba yarışlarına olan tutkusu yüzünden yarışçı olmak isteyen ama hayat şartları nedeniyle minibüs şöforü olan Yusuf’un kahkaha dolu hikayesinin anlatıldığı filmde başrolleri Ali Sunal, Burak Satıbol ve Oya Başar paylaşırken onlara; Sinem Öztürk, Bülent Seyran, Yakup Yavru, Sezai Alptekin ve Tülin Oral gibi isimler eşlik ediyor.

Filmde Ankaralı bir dolmuş şoförünü canlandıran Ali Sunal, rolü için üç gün boyunca dolmuş şoförlerinden ders aldı. “Dolmuş şoförlüğünün inceliklerini öğrenip filminde en iyi şekilde yansıtmak istediğini” söyleyen Sunal, çekimlerden önce üç gün boyunca düzenli olarak dolmuşla yolculuk ettiğini ve şoförlerin davranışlarını gözlemlediğini belirtti.

Yusuf hayatı boyunca araba yarışçısı olmak istese de, gerçek hayat, hayalleri konusunda ona pek de cömert davranmaz. Ankara’da dolmuş şoförlüğü yapan Yusuf aynı zamanda tam bir modifiye tutkunudur. Bir gün Papaz bir yolcu, Yusuf’un minibüsüne biner. Ancak bu papaz görünümlü adam, o gün Ankara’ya gelen Papa’ya suikast düzenlemek isteyen Yusuf adında bir militandır. Artık iki Yusuf bir dolmuşun içindedir ve biri can almaya çalışırken diğeri can kurtarmak için çabalayacaktır.

Yusuf Yusuf, 26 Aralık 2014’te sinemalarda!

Fragman:

 Turksinemasi.com
25 Aralık 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz